Tzolk’in: The Mayan Calendar
13+
90 min.
2-4
Mechanika
Komponentai
1

Taisyklės EN kalba

Neturime

Tzolk’in: The Mayan Calendar

Majai garsėjo savo aukštu išsivystymo lygiu, nepakartojamais menais, sudėtinga architektūra, gerais matematiniais gebėjimais ir žiniomis apie žvaigždes. Visuomenėje buvo paplitęs mistinis kalendorius – Tzolk‘in.  Šis kalendoriaus sudarytas iš 260 dienų, kurios gali išpranašauti, kada geriausias metas sodinimams, monumentų statymams, ar naujo vaikelio gimimui. Visas Majų raidos ciklas atsispindėjo būtent šiame Tzolk‘in kalendoriuje.

Išskirtinė „Tzolk‘in: The Mayan Calendar“ žaidimo ypatybė – žaidimo lenta, atspindinti Majų kalendorių, kuris sudarytas iš vieno didelio Tzolk’in krumpliaračio, sujungto su 5 mažesniais krumpliaračiais. Šie krumpliaračiai atstoja 5 vietas, kur Majų civilizacija vystėsi (Palenque, Uxmal, Tikal, Yaxchilan ir Chichen Itza). Žaidėjams atitenka viena iš Majų genčių rolė.

Žaidimo lentoje pavaizduoti įvairūs veiksmai, kurie gali būti naudingi jūsų vadovaujamai genčiai. Savo ėjimo metu jūs siųsite savo darbininkus į krumpliaračius, arba juos susigrąžinsite iš praėjusių ėjimų. Darbininkai atlieka veiksmą, kai juos susigrąžina žaidėjas.

Kai visi žaidėjai atlieka po veiksmą, Tzolk‘in krumpliaratis pasisuka per vieną dieną. Tokiu būdu visi darbininkai yra priversti pajudėti viena pozicija į priekį, ko pasekoje pasikeičia galimi atlikti veiksmai. Šis žaidimo elementas yra vienas įdomiausių, paverčiantis darbininkų veiksmų planavimą – dinaminiu.

Kukurūzai žaidime yra pagrindinis produktas, patiekiamas kaip maistas jūsų gyventojams. Kukurūzai taip pat naudojami, kaip valiuta. Veiksmai jums leis pasigaminti maisto, išgauti resursų, statyti pastatus ar vystyti technologijas. Vieni veiksmai patenkins dievus, kiti – supykdys. Žaidimo lentoje pavaizduotos trys šventyklos parodys jūsų ryšį su dievais (Quetzalcoatl, Kukulcan ir Chaac). Pamaldingiausios gentys gaus didžiausius apdovanojimus.

Dievai suteikia pergalės taškų du kartus per žaidimą. Taip pat galite gauti pergalės taškų už pastatytus tam tikrus pastatus ar pristatant kristalines kaukoles į Chichen Itza. Žaidimas pasibaigia po vieno pilno Tzolk‘in krumpliaračio apsisukimo. Visi likę nepanaudoti resursai yra paverčiami į pergalės taškus. Tam tikri monumentai taip pat duoda taškų. Laimi žaidėjas, surinkęs daugiausiai pergalės taškų.

Leidimo info.
Leidėjas Rio Grande Games Autorius Daniele Tascini, Simone Luciani Produkto kodas RGG490 Išleidimo data 2012
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos