Terra Mystica
12+
100 min.
2-5
Mechanika
Komponentai
1

Taisyklės EN kalba

Neturime

Terra Mystica

„Terra Mystica“ – tai strateginis stalo žaidimas su labai mažu sėkmės faktoriumi. Jūs valdote vieną pasirinktą fantastinę tam tikros rūšies žmonių grupuotę ir bandote dominuoti žaidimo lentos žemėse. Plėstis į kitas teritorijas nebus lengva, nes šalia bus kiti žaidėjai su savo frakcijomis. Žaidime taip pat statysite įvairius statinius.

„Terra Mystica“ yra žaidžiamas 6 žaidimo raundus. Čia rasite 14 frakcijų septyniose skirtingose spalvose. Kiekviena iš šių frakcijų turi specialių sugebėjimų. Plėstis ir statyti savo namus bus galima tik vienoje iš septynių skirtingų teritorijų. Kiekviena grupuotė turi savo gimtąsias žemes:

  • Dykumas (fakirs, nomads)
  • Lygumas (halfings, cultists)
  • Pelkes (alchemists, darklings)
  • Ežerus (mermaids, swarmlings)
  • Miškus (witches, auren)
  • Kalnus (dwarves, engineers)
  • Nuošalias vietas (giants, chaos magicians)

Žaidimą pradėsite turėdami savo namus, nedidelį kiekį pinigų ir darbininkų. Taip pat gausite bonuso kortą, kuri jums suteiks tam tikrų papildomų privalumų. Žaidime yra kulto lenta su keturiais elementais: vandens, oro, ugnies ir žemės. Žaidimo pradžioje kiekviena frakcija mokės du iš šių elementų.

Žaidimo raundas prasideda uždarbio etapu. Šiame etape gausite naujus darbininkus, monetas, dvasininkus ir galią. Pajamos priklausys nuo jūsų turimų statinių žaidimo lentoje ir pasirinktos bonuso kortos. Vėliau žaidime pajamas gali įtakoti ir malonės (favor) plytelės.

Žaidėjai per savo ėjimą atliks po vieną veiksmą iš septynių galimų: pastatys namelius ant laisvos teritorijos, palengvins statybas įvairiais būdais, patobulins statinius, pasiųs dvasininką į kultą, panaudos galios (power) veiksmus ar atliks kitus specialius veiksmus. Statiniai žaidime gali būti patobulinti. Jų patobulinimas jus aprūpins dar didesniu resursų kiekiu, darbo jėga, dvasininkais, pinigais ar jėga. Pasistatę šventyklas darysite poveikį kultams. Pasistatykite tvirtovę ir galėsite aktyvuoti savo grupės specialius sugebėjimus. Plėskitės ir statykite naujus būstus, auginkite savo darbuotojų skaičių! O gal norėsite pastoviai gauti papildomų piniginių įplaukų, tokiu būdu statysite prekybos namus.

Žaidėjai užbaigdami savo ėjimus, gauna po naują bonuso kortą, pasikeičia startinis žaidėjas ir yra išmokamos kulto premijos. Kiekvienas žaidėjas pasiekęs reikiamą lygį tam tikro kulto progrese – gauna apdovanojimą.

Žaidimas pasibaigia po 6 žaidimo raundų. Belieka susiskaičiuoti pergalės taškus. Taškus gausite už kuo didesnį sujungtų pastatų plotą, kiekvieno kulto pažangą ir resursus.

14 meistriškai sukurtų frakcijų su savo unikaliais sugebėjimais ir papildomomis keičiamomis kortomis, paverčia šį žaidimą linksmą ir neatsibostantį. Verta paminėti, kad prie šio žaidimo kūrimo prisidėjo ir garsus stalo žaidimų autorius – Uwe Rosenberg (Agricola, Le Havre, Bohnanza).

Leidimo info.
Leidėjas Z-Man Games Autorius Jens Drogemuller, Helge Ostertag Produkto kodas ZMG71240 Išleidimo data 2012
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos