Codenames
14+
15 min.
2-8
Mechanika
Komponentai
1

Taisyklės EN kalba

18.00 €

Codenames

Vakarėlių žaidimas numeris 1 – „Codenames“. Tai žodžių spėliojimo žaidimas šnipų pasaulyje! Dvi priešiškos slaptų agentų komandos bando užmegzti kontaktą su savo šnipais. Savo komandos narius galima surasti pagal koduotus vardus.

„Codenames“ – tai sumanus, greitas ir puikus vakarėlių žaidimas. Žaidėjai yra padalinami į dvi komandas (mėlynuosius ir raudonuosius) ir bando kuo greičiau surasti savo slaptus agentus. Kiekviena komanda turi vadovaujantį šnipą, o visi kiti komandos nariai yra operatyvininkai.

Žaidimo pradžioje yra išdėliojamos kortos su įvairiais žodžiais. Kortos sudedamos 5 x 5 kvadratiniu išdėstymu ant stalo. Vadovaujantys agentai išsitraukia slaptą agentų išdėstymą, kuris parodo prie kurių koduotų žodžių yra agentai. Iš viso lauke yra 9 vienos komandos agentai, 8 – kitos, 7 – pašaliniai asmenys ir vienas blogas žudikas. Vadovaujantys agentai žino savo komandos agentų buvimo vietas ir savo ėjimo metu pateikia užuominas, kad jie būtų surasti.

Užuominos gali būti tik vieno žodžio, kuris turėtų kažkokių bendrų sąsajų su koduotais žodžiais. Užuominos žodis kartu eina su skaičiumi. Šis skaičius nusako kiek žodžių yra susietų su užuomina. Pavyzdžiui, užuomina „Pastatai 2“, kuris atitinka tokius lauke esančius du žodžius: „daugiabutis“, „dangoraižis“.

Išgirdus užuominą paprasti komandos agentai privalo atlikti bent vieną spėjimą iki maksimalaus leistino skaičiaus kiek buvo įvardinta užuominoje. Galima laisvai diskutuoti tarpusavyje, bet galutinis komandinis sprendimas turi būti priimtas per 1’30 minutės. Blogas spėjimas užbaigia raundą. Teisingai atspėjus agentų buvimo vietą, ant žodžių kortelių yra uždedamos agentų kortelės. Pataikius ant pašalinių asmenų, jų kortelės taip pat yra padedamos, bet ėjimas atitenka kitai komandai. Na o blogiausias scenarijus žaidime jei pataikote ant žudiko buvimo vietos. Komanda iškvietusi jį iškart pralaimi žaidimą.

Žaidimas „Codenames“ turi ir keletą skirtingų žaidimo variantų. Nors žaidimą įdomiausia žaisti 4-8 žmonių grupelėse, tačiau galima žaisti ir 2-3 žaidėjams prieš virtualią komandą, kuri progresuoja kiekvieną žaidimo raundą.

„Codenames“ – paprastas, trumpas ir žavus užuominų spėliojimo stalo žaidimas. Geras laikas garantuotas!

Žaidimas anglų kalba.

Leidimo info.
Leidėjas Czech Games Edition Autorius Vlaada Chvatil Produkto kodas CGE00031 Išleidimo data 2015
Foto galerija
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos