Belgija, XV amžius. Pirmasis akcijų turgus atveria savo duris. Visos europiečių akys nukrypsta į turtingąjį ir įtakingąjį Briugės miestą.

„Bruges“ stalo žaidime būsite prekybininkais ir stengsitės tapti įtakingais asmenimis prieš vietinius pirklius, biurokratus, didikus bei kitus svarbius šio gražaus miesto žmones. Šių asmenų pagalba įgysite prestižo, reputacijos ir įtakos. Tačiau turėsite būti ir labai atsargūs, nes visai šalia jūsų tyko įvairios nelaimės. Klasta, sumani taktika ir truputis sėkmės jums leis nuolat judėti į priekį.

Žaidimas yra žaidžiamas raundais. Kiekvienas raundas susideda iš keturių skirtingų etapų:

  • 1 Etapas - kortų traukimas. Pradedant startiniu žaidėju, kiekvienas žaidėjas pasipildo ranką penkiomis kortomis iš vienos ar dviejų skirtingų kortų kaladžių. Kortų traukimas yra svarbus momentas, nes kiekviena korta yra tam tikros spalvos, kuri reprezentuoja atskirą darbininkų tipą. Specialiame dėkliuke laikomos kortų kaladės leis jums matyti tik viršutinę kaladės kortą.
  • 2 Etapas – kauliukų ridenimas ir įtakos taškų paskaičiavimas. Startinis žaidėjas paima visus žaidimo kauliukus (skirtingų spalvų) ir juos išridena. Išridenti kauliukai yra sudedami į jų atitinkamas vietas. 5 ir 6 kauliukų vertės žaidėjui prideda grėsmių žetonus. Grėsmių žetonai simbolizuoja įvairius blogus įvykius. Pavyzdžiui, rudi kauliukai privers jus prarasti žmogų iš savo namo, violetinis kauliukas atims 3 pergalės taškus ir t.t. Šiame etape įmanoma pasididinti savo įtaką, jei tik sėkmingai bus išridentos tam tikros kauliukų vertės.
  • 3 Etapas – žaidimas kortomis. Kiekvienas žaidėjas sužais viena korta iš rankos ir atliks jos veiksmą. Veiksmai gali būti įvairūs: paimti du darbininkus, gauti guldenų (piniginiai vienetai), panaikinti grėsmių žetoną, įrengti kanalą, pasistatyti namą ar pasisamdyti kažkokį asmenį. Žaidimas kortomis tęsiasi iki kol visi žaidėjai sužaidžia keturiomis kortomis ir rankoje lieka tik viena korta. Likusi korta keliauja į kitą raundą.
  • 4 Etapas – daugumos nustatymas, startinio žaidėjo pasikeitimas. Šiame etape turėsite išsiaiškinti, kas iš žaidėjų turi daugumą trijose skirtingose kategorijose: žmonėse, įtakoje ir pastatytuose kanaluose. Jei vienas iš žaidėjų yra į priekį atitolęs nuo kitų žaidėjų vienoje iš šių kategorijų – pelno specialų daugumos žetoną. Šis žetonas žaidimo pabaigoje yra vertas 4 pergalės taškų. Raundo pabaigoje keičiasi startinis žaidėjas.

Kai baigiasi kortų kaladė yra žaidžiamas paskutinis žaidimo raundas. Po paskutinio raundo yra atliekamas finalinis taškų skaičiavimas. Pergalės taškus gausite už kanalus, daugumos žetonus, namus, žmones ir už įtaką. Žaidėjas surinkęs daugiausiai pergalės taškų laimi žaidimą ir yra pats galingiausias prekybininkas Briugės mieste.