„Augustus“ – stalo žaidimas apie pirmąjį Romos imperatorių Augustą. Šiame žaidime tapsite Augusto įgaliotiniais, kurių vaidmuo bus prižiūrėti tam tikras institucijas imperijos provincijose. Už puikų vadovavimą galite būti išrinkti į senatą konsulo pareigoms. Visų žaidėjų pagrindinis tikslas ir bus šio garbingo titulo siekimas.

Žaidimo pradžioje visi žaidėjai gaus po 6 tikslų korteles, iš kurių išsirinks tris, ir jas padės atverstas priešais save. Tikslų kortelės yra dviejų tipų (provincijų ir senatorių), o jose yra pavaizduoti tam tikri simboliai (kardai, katapultos, skydai ir t.t.). Taip pat gausite 7 legionus (raudonas žmonių figūrėles).

Žaidimui prasidėjus, žaidėjai iš maišelio trauks vieną iš 23 mobilizacijos žetonų. Šiuose žetonuose yra pavaizduoti tokie patys simboliai, kokie yra ir tikslų kortelėse. Ištraukto simbolio žetonas leidžia žaidėjams pasidėti vieną iš savo legionų į to simbolio vietą tikslo kortelėje. Džiokerio simbolis atstoja bet kokį kitą simbolį. Taip pat galima savo legionus perkelti iš vienos vietos į kitą, kad tik greičiau būtų galima įvykdyti tikslą. Kai visi tikslo kortelės reikalavimai yra įvykdomi, žaidėjas turi sušukti „Ave Cesar“ (lot. Cezario pasveikinimas). Tikslo kortelė, kuri buvo užbaigta, yra padedama į atliktų užduočių vietą, o kortelės efektas aktyvuojamas. Efektai gali būti įvairūs, nuo papildomo legiono gavimo, papildomų taškų, iki tikslų automatinio įvykdymo.

Taip pat galima gauti papildomų pergalės taškų už kitas atliktas užduotis, pavyzdžiui būti pirmam žaidėjui, atlikusiam tris vienodo tipo užduotis. Žaidimas pasibaigia, kai vienas iš žaidėjų užbaigia savo septintąją tikslų kortelę.

Galima teigti, kad „Augustus“ stalo žaidime daug ką lemia sekmė traukiant simbolių žetonus, tačiau čia yra nemažai ir strategijos į kurias tikslų korteles pasiųsite savo legionus. Žaidimas gražiai iliustruotas, o žaidimo partijai sužaisti užtruksite tik apie pusvalandį. Puikus pasirinkimas visai šeimai! Verta atkreipti dėmesį, kad „Augustus“ buvo nominuotas į prestižinį 2013 metų Spiele des Jahres (Vokietijos metų stalo žaidimo) titulą.